Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

Hnojiva a herbicidy

HNOJIVA - nabízíme tyto výrobky:

EXPERT - trávníkové hnojivo

Složení: 20%N + 8%P2O5 + 8%K2O + 2MgO + 5%S
Granulace cca 2 - 4mm
Chemické vlastnosti:
Celkový dusík, rozpustný ve vodě (N) 20%
z toho dusičnanový dusík NO3 - N 8%
amonný dusík NH4 - N 12%

Oxid fosforečný, rozpustný ve vodě (P2O5) 8%
Oxid draselný, rozpustný ve vodě (K2O) 8%
Oxid hořečnatý, rozpustný ve vodě (MgO) 2%
Ve vodě rozpustná síra (S) 5%

Použití:
Hnojivo se aplikuje rovnoměrným rozhozením na trávník. Po aplikaci je třeba celou plochu dostatečně zavlažit cca 15 l vody na m2. Z toho důvodu je vhodné provádět aplikaci před deštěm.

Doporučené dávkování v g/m²
Březen – 25g Červenec – 25g
Duben – 25g Srpen – 25g
Květen – 20g Září – 20g
Červen – 25g Celkem 165g/m² za rok

EXPERT PODZIM - trávníkové hnojivo

Složení: 14%N + 10%P2O5 + 20%K2O + 6%S + B + Zn + Ca
Chemické vlastnosti:
Celkový dusík, rozpustný ve vodě (N): 14%
z toho dusičnanový dusík NO3 - N 5,5%
amonný dusík NH4 - N 8,5%

Oxid fosforečný, rozpustný ve vodě (P2O5) 10%
Oxid draselný, rozpustný ve vodě (K2O) 20%
Ve vodě rozpustná síra (S) 6%
Ve vodě rozpustný bór (B) 0,05%
Ve vodě rozpustný zinek (Zn) 0,015%
Ve vodě rozpustný vápník (Ca) 4,2%

Použití:
EXPERT Podzim je speciální trávníkové hnojivo pro podzimní a pozdní podzimní hnojení všech druhů trávníků. Vysoký obsah draslíků dodá trávníku schopnost lépe čelit nepříznivým povětrnostním vlivům, odolnost proti vymrzání a napadání houbovými chorobami.

EXPERT - tekuté trávníkové hnojivo

Složení: 15%N + 3%P2O5 + 4%K2O + 0,2Fe

Použití:
Tekuté hnojivo na trávníky je koncentrované minerální hnojivo, obsahující základní živiny - dusík, fosfor a draslík - ve vyváženém poměru. Současně obsahuje železo Fe, důležité pro celkový zdravý růst všech druhů trávníků - sportovních i okrasných. Hnojivo ředíme v poměru 35 ml /naplněné víčko /v 8 litrech vody. Tímto roztokem pak provádíme zálivku přímo na trávník, nejlépe 1x za týden po celou dobu vegetace (březen - září).

Expert přírodní s guánem

Složení NPK (5%N-1,5% P2O5-7,5%K2O)

Rozsah a způsob použití:
Hnojivo na trávníky s guánem je čistě přírodní organické hnojivo bez přídavku průmyslově vyráběných složek. Hnojivo obsahuje přírodní guáno, pocházející z trusu mořských ptáků, základní živiny NPK a další stopové prvky. Velice dobře se hodí pro celoroční výživu všech druhů trávníků. Pro vyšší obsah draslíku lze hnojivo na trávníky s úspěchem použít i na podzimní hnojení.
Hnojivo aplikujeme na povrch trávníku rozhozem, nebo za pomoci rozmetadla a trávník zavlažíme.
Zvláště příznivé účinky pro trávník má na chudších, písčitých půdách.


Dávkování:
Březen – říjen 80 – 100g na 1 m2 měsíčně.
Měsíční dávku doporučujeme rozdělit na několik částí.

Trávníkové hnojivo NPK- univerzální kombinované hnojivo určené k vyživování zatěžovaných trávníků. Všechny živiny v každé granuli. S podílem hořčíku.
Složení: NPK 20-8-8+3MgO
Použití: duben - září

Intenzivní trávníky:
(louky a pastviny)
Extenzivní trávníky
(parky, zahrady, hřiště, jiná okrasná zeleň)
Duben 1,2kg/100m² 1,5kg/100m²
Květen 1,2kg/100m²
Červen 2,0kg/100m²
Srpen 1,5kg/100m² 2,0kg/100m²
Září 2,0kg/100m²

Informace o balení a cenách naleznete v objednávce.

Herbicidy

Likvidace mechu v trávníku

Pro zabránění dalšího rozvoje mechu a lišejníků použijte:

EXPERT proti mechu
Složení: 14%N + 7% K2O + 18% S + 9%Fe
Použití:
Hnojivo EXPERT proti mechu je víceúčelový výrobek, určený k péči o všechny druhy trávníků. Jeho jedinečné složení a jemná granulace umožňují bezproblémovou, rovnoměrnou a bezprašnou aplikaci. Vedle potřebné výživy, posilující zdravý růst, dodáví trávníku sytě zelenou barvu (odstraňuje chlorózu porostu ) a zabraňuje rozvoji mechů a lišejníků.

Doporučené dávkování g /m²
duben 30g
červen 30g
srpen 30g
Celkem 90g/ m² za rok

Likvidace plevelů před založením trávníku

  • Před založením trávníku je vhodné zlikvidovat veškerý plevel, který by mohl ohrozit jeho zdárný vývoj.
  • Nejúčinnějším přípravkem k likvidaci plevelů před založením trávníku je - Roundup aktiv.

Charakteristika:

  • Roundup je herbicidní přípravek k hubení vytrvalých a jednoletých plevelů na orné půdě, v ovocných sadech, vinohradech, v okrasných kulturách a k likvidaci nežádoucí vegetace.
  • Roundup Biaktiv je neselektivní listový herbicid se systemickým účinkem. Rostliny ho přijímají výhradně zelenými částmi a asimilačním prouděním je rozveden do celé rostliny včetně kořenového systému.
  • Působením přípravku v kořenovém systému se docílí zničení podzemních i nadzemních částí zasažené rostliny. Vzhledem k tomu, že je Roundup Biaktiv na povrchu půdy okamžitě inaktivován a mikrobiálně odbouráván, neproniká půdou ke kořenům a nepůsobí na semena.

Likvidace plevelů v nově založeném nebo stávajícím trávníku

  • Nejvhodnější přípravkem na likvidaci plevelů v trávníku je - Bofix.

Charakteristika:

  • Přípravek Bofix proniká do rostlin přes listy, účinná látka je rychle translokována do vzrostlých vrcholů a kořenů. Účinek přípravku na plevele je patrný již za několik hodin po aplikaci.
  • Dešťové srážky 2 hodiny po aplikaci neovlivňují negativně účinek přípravku na plevele. Spektrum herbicidní účinnosti: výborně účinkuje na jitrocel kopinatý, smetánku lékařskou, svízel přítulu, ptačinec žabinec, heřmánkovec přímořský, rmeny, starček obecný, sedmikrásku chudobku, pohanku svlačcovitou a další rdesnovité plevele, konopici napuchlou, hluchavky, kopřivu žahavku, kopřivu dvoudomou, šťovíky, pomněnku rolní, penízek rolní, kokošku pastuší tobolku, ohnici rolní, mák vlčí, zemědým lékařský, lilek černý, svlačec rolní, ostružiník ježiník, plevelné jeteloviny, lebedu rozkladitou, merlíky, pcháč oset a další dvouděložné plevele.
  • Bofix nepůsobí na trávy.

Návod k použití:
Dvouděložené plevele, které jsou ve spektru účinnosti Bofixu, jsou nejcitlivější ve fázi 2-4 (i více) přeslenů. Pcháč oset by měl v době aplikace vytvářet přízemní listové růžice, případně může být ve fázi prodlužovacího růstu lodyhy.

Trávníky nově založené - použití od fáze vývinu 4. listu travin
Dávkování - na 100m² - 40ml Bofixu promíchat s 2,5-4,0l vody

Stávající trávníky - použití v odbobí mezi sečením (zpravidla 2-14 dní před sečením trávníku), po obnovení listové plochy plevelů. Nedoporučuje se aplikovat Bofix do 2 dnů po sečení a v době kdy je trávník mechanicky poškozen.
Dávkování - na 100m² - 40-60ml Bofixu promíchat s 2,5-4,0l vody

Vstup domácích zvířat, která nespásají zelenou hmotu na ošetřenou plochu, není vhodný po dobu 10-14 dní, dokud zelená hmota ošetřených plevelů nezačne odumírat.

V případě, že si nejste jisti výběrem vhodné směsi, rádi Vám poradíme nebo nás můžete kontaktovat telefonicky či e-mailem.

Pro objednávky použijte náš e-shop.