Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

1. Trávník - potěšení Vašeho života

Souvislé travnaté plochy navozující neopakovatelný estetický požitek doprovázejí lidstvo už od dávných věků. Některé prameny uvádějí, že trávníky byly nezbytnou součástí paláců vládců Číny z dynastie Han, a to již 2000 let př.n.l..

Dnes se stal trávník nezastupitelnou součástí našeho životního prostředí. Setkáváme se s ním velmi často. Při procházce parkem, při odpočinku na zahradě, při sportování na fotbalových či golfových hřištích,.... Trávník je všude kolem nás.

 

Co je to ale vlastně trávník?

 

Podle profesora Františka Bureše je trávník definován jako rostlinné společenstvo sestávající převážně z trav, popřípadě se zastoupením ostatních záměrně pěstovaných bylin, nízkého vzrůstu, vzájemně hustě rostoucích, intenzivně prokořeňujících, vytvářející hustý, pružný a pevný trávníkový drn, jehož zelená hmota není, nebo je jen zcela výjimečně, pícninářsky využívána (Bureš, 1998)

 

Trávníky je možné třídit podle různých kritérií, např. podle intenzity ošetřování nebo účelu použití. Zjednodušeně můžeme trávníky rozdělit:

 

Okrasný trávník -  vhodný pro reprezentační plochy, zahrady domů a chalup, parky a sídlištní plochy.

 

35

Zahrada Uherské Hradiště, foto - archiv Rožnovská travní semena, s.r.o.

 

Sportovní trávník - pro sportovní plochy jako jsou např. fotbalová a golfová hřiště, ale i na plochách, kde je předpokládaná určitá zátěž (zahrady, parkoviště,...).

 

Fotbalové hřiště Lichnov, foto - archiv Rožnovská travní semena, s.r.o.

 

Krajinný trávník -  na okraje cest, náspy a rekultivační zeleň.

37

Sídlištní zeleň, foto - archiv Rožnovská travní semena, s.r.o.