Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

6. Péče o trávník v letních měsících

V létě trávník nejvíce trpí nedostatkem vláhy a vysokými teplotami přes den. Abychom nemuseli na konci léta trávník pracně renovovat, musíme dodržovat....

Závlaha

  • Trávník, který trpí suchem, poznáme jednoduše. Vstupte na zelenou plochu a zůstanou-li za vámi stopy ze slehlých listů, znamená to, že trávník potřebuje vodu. V listech jí totiž není dostatek na to, aby se vytvořil dostatečný tlak, který je vyrovná.
  • Intenzita zavlažování - platí pravidlo, že lepší je trávník zalévat méně často, ale vydatněji, než často a málo. Důležité je, aby se půda provlhčila do hloubky.
  • Kdy zalévat - nejlepší je zalévat ráno, protože tehdy se voda vsákne do půdy dřív, než stoupne teplota vzduchu. Večerní zavlažování není nejideálnější, podporuje vznik houbových chorob. Nezalévejte přes den, protože jen velmi malé množství vody trávník opravdu využije a navíc hrozí popálení travních lístků. Častěji zavlažujte trávník na písčité půdě, méně zavlažujte zastíněný trávník.
  • zavlažujte dřív, než trávník utrpí šok ze sucha, v létě by se velmi špatně vzpamatovával
  • mladý, roční trávník zavlažujte častěji než starší, několikaletý

Sekání

V létě platí pravidlo - „Sekáme častěji, zkracujeme méně"

Listy by měly mít minimálně 3 - 4 centimetry, aby zůstala dostatečná plocha čepele pro průběh fotosyntézy, která trávě zajistí sytě zelenou barvu.

Hnojení

 

Správným hnojením zajistíme odolnost trávníku vůči stresům a to proti přílišnému sesečení, výkyvům teplot a přílišným teplotním extrémům jako je velká zima a horko.

Trávníkové hnojivo by mělo obsahovat základní prvky dusík (N), fosfor (P), draslík (K), dále hořčík (Mg) a vápník (Ca),... Hnojivo v létě aplikujeme v době před deštěm, aby nedošlo ke spálení trávníku.

45

Poškození trávníku suchem, fotoarchiv Rožnovská travní semena, s.r.o.

 

Autor: ep

Červen 2013