Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

8. Příprava trávníku na zimu

Začátkem října je potřeba připravit trávník na zimu. Pokud jej dobře nepřipravíme, bude na jaře plný plísně a jeho celková regenerace po chladných měsících potrvá déle.

Krok 1 - vertikutace

Před zimou je potřeba odstranit z trávníku všechny nečistoty a  řádně ho provertikutovat. Toto  ošetření pomůže trávníku se poprat s přebytkem vody. Provádí se pomocí vertikutátorů. Práce spočívá v tom, že ostny nebo nože se zařezávají do země do hloubky kolem dvou milimetrů a zbavují ji nečistot a posekané trávy. Při takto upraveném trávníku se do země lépe dostanou živiny, voda i sluneční paprsky. Půda tak snadněji dýchá.

Krok 2 - sečení

Trávník posečeme na výšku  4 - 6 centimetrů.

Krok 3 - hnojení

Trávník pohnojíme hnojivem, které je určené pro podzimní období. Hnojivo by mělo obsahovat vyšší podíl draslíku, který dodá trávníku schopnost lépe čelit nepříznivým povětrnostním vlivům, odolnost proti vymrzání a napadání houbovými chorobami. http://obchod.roznovska-travni.cz/cz/eshop/k/hnojiva/travnikove-hnojivo-podzim/expert-podzim-travnikove-hnojivo-10-kg/34/

 

Pozor: Při prvních mrazících na trávník vstupujte co nejméně, zabráníte tak jeho mechanickému poškození.

 

Dodržením těchto tří kroků zajistíte, že na jaře trávník zregeneruje a bude na první pohled mnohem kvalitnějším a hlavně pevným pažitem.