Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

Aktuální nabídka BIO OSIV pro jaro 2024

Druh Odrůda Stupeň Množství kg Balení Sklad Poznámka
Jetelotráva s podílem BIO osiv 71%       25kg Rožnov skladem
Pastevní směs polopozdní až pozdní s podílem BIO osiv 72%       25kg Rožnov vyprodáno
Luční směs polopozdní až pozdní s podílem BIO osiv 80%       25kg Rožnov vyprodáno

 Přísev zimovišť s podílem BIO osiv 100%

      25kg Rožnov vyprodáno

Jílek jednoletý

Rožnovský

C

omezeně   Rožnov na dotaz

Kostřava luční

Pastorela

C

omezeně    Rožnov  na dotaz 
Jetel luční tetr.  Margot  C omezeně    Rožnov  na dotaz

Jetel luční dipl.

Manuela

C

    Rožnov  vyprodáno

Bojínek luční

Levočský

C

     Rožnov k odběru

Kostřava rákosovitá

Lekora C      Rožnov vyprodáno

Jílek vytrvalý 

Sadek C      Rožnov k odběru

 

Na základě zkušeností z minulých let doporučujeme objednávat směsi s podílem BIO osiv co nejdříve!!!!

 

TRAVNÍ SMĚSI s PODÍLEM BIO:

V současné době není možné připravit všechny směsi 100% BIO  z důvodu nedostatku BIO komponentů. Proto jsme proVás připravili alternativní řešení. V roce 2023 směsi obsahují více jak 70% BIO komponentů a není tedy nutné žádat o výjimku na použití konvenčního osiva v EZ.

U směsí s podílem BIO osiv nad 70% není nutné žádat o výjimku.

MP č. 5/2016 týkající se udělování výjimek na osiva a sadbu

  • Ekologické směsi obsahující do 30 % hmotnostního podílu konvenčních travních a jetelotravních osiv jsou vedeny jako ekologické a pro jejich použití není třeba žádat o výjimku.

 

Jak postupovat:

1/ Vyberete si vhodná BIO osiva a napište poptávku na náš e-mail: obchod@roznovska-travni.cz. My Vaši potávku zpracujeme a zašleme aktuální nabídku. 

V případě, že Vámi požadované složení směsi nesplní podíl BIO osiv nad 70%, připravíme Vám nabídku travní směsi s nižším podílem BIO osiv, kterou následně můžete použít při získávání výjimky na použití konvenčního osiva v ekologickém zemedělství. Výjimky v současné době vystavuje Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský Praha. Veškeré informace jak získat výjimku naleznete zde:

http://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal/osivo-a-sadba/formulare/ekologicke-osivo/zadost-o-udeleni-vyjimky-na-pouziti.html

2/ V případě, že Vám travní směs vyhovuje jak složením, tak i cenou, zašlete objednávku na náš e-mail: obchod@roznovska-travni.cz

 
  • Po potvrzení přijetí Vaší objednávky Vám bude vystavena faktura na objednané zboží. Po dobu splatnosti faktury (14 dní) Vám bude osivo blokováno. (V případě, že faktura nebude uhrazena do doby splatnosti bude BIO osivo opět nabídnuto ostatním zájemcům k prodeji).
  • Po zaplacení faktury bude travní směs s podílem BIO osiv připravena k dodání.

 

Na našich stránkách naleznete aktuální stav BIO osiv k prodeji.

Garantujeme:

  • Vzorkování směsi pracovníkem Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského a vystavení míchacího protokolu směsi.
  • Doložení všech BIO certifikátů použitých osiv.

 

V případě, že si nejste jisti výběrem vhodné směsi, rádi Vám poradíme nebo nás můžete kontaktovat telefonicky či e-mailem.

Pro objednávky použijte náš e-shop.