Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

Současnost firmy

Firma Rožnovská travní semena, s.r.o. vznikla v roce 1994,  navázala tak na dlouholetou tradici semenářství na Valašsku.

Nabízí kvalitní osivo a trávníkové směsi pro zdravé trávníky odolné proti vymrzání

Semena trav a jetelovin se pěstují na plochách dlouhodobých smluvních partnerů společnosti, rozloha pozemků činí 2000-3000 ha.

V současné době společnost zpracovává semena na kvalitních švédských strojích KAMAS.

Roční výroba může dosahovat až  6000 tun osiva.

Firma  každoročně realizuje také kolem 3000 tun máku, kmínu, hořčice, lnu.....

xx

Firma disponuje vlastní balicí linkou a je schopná zákazníkovi dodávat  balení již od 200g.

Kvalitu osiva zaručuje laboratoř společnosti, která v roce 2005 získala akreditaci pro vydávání certifikátů na semena trav a jetelovin platných v celé Evropské unii.

Společnost se snaží nejen dodržovat tradici, ale také rozšiřovat rozsah své činnosti. Jako jedné z prvních v ČR  jí byl udělen  statut ekologické firmy pro výrobu BIO osiva.

Veškerá produkce splňuje parametry, které  odpovídají certifikátům kvality podle mezinárodního vzoru (ISTA - International Seed Testing Association).

Společnost je členem následujících oborových organizací:

  • Asociace semenářů trav a jetelovin (od roku 1992)
  • Agrární komora (od roku 2011)
  • Asociace soukromého zemědělství ČR (od roku 1999)
  • Sdružení pěstitelů a množitelů travních a jetelových semen (od roku 1994).

 

Výroba společnosti uspokojuje poptávku po kvalitních travách a trávních směsích v celé České republice, společnost také aktivně obchoduje s následujícími zeměmi Evropské unie: Slovensko, Polsko, Rakousko, Itálie, Dánsko, Německo, Maďarsko. 

Firma